Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne dzięki swojej specyficznej konstrukcji oraz dzięki odpowiednio dobranym surowcom stanowią skuteczną ochronę dla naszych domów przed nieproszonymi osobami . Dodatkową zaletą rolet zewnętrznych jest izolacja termiczna, dzięki której zimą ciepło nie wydostaje się na zewnątrz, natomiast latem, gdy świeci słońce a na zewnątrz panuje wysoka temperatura, zapewniają przyjemny chłód oraz półmrok, dający odpoczynek zmęczonym oczom. O każdej porze roku rolety chronią Państwa prywatność i spokój.

Przyglądając się możliwościom montażu rolet zewnętrznych możemy je podzielić na:

System ten jest przeznaczony do stosowania w istnieją…cych budynkach. Roleta zwijana jest do skrzynki aluminiowej umieszczonej na ścianie lub w ościeży. Skrzynka jest wówczas elementem dekoracyjnym i jest dopasowana do wyglądu budynku. W systemie tym oferujemy do wyboru dwa rodzaje skrzynek: skrzynki w systemie kwadratowym 45 i okrą…głe w systemie Owal.

 

Spełniając kolejne oczekiwania klientów o wysokich wymaganiach architektonicznych, poszukują…cych nowoczesnych i funkcjonalnych rozwią…zań  oferujemy system Owal. Dotychczas sprawdzona i niezawodna technika rolet zostaje połą…czona z elegancką… i nowoczesną… skrzynką… i prowadnicą aluminiową… o zaokrąglonym kształcie. Dzięki tej niezwykłej formie mają… Państwo możliwość nadania każdej elewacji całkowicie indywidualnego charakteru.

 

Jest stosowany w nowo wznoszonych budynkach. Oferowane przez naszą firmę skrzynki są gotowymi elementami budowlanymi do wykorzystania przez architektów i przedsiębiorstwa budowlane. Dzięki specjalnej technologii i zastosowaniu „twardego styropianu” (zapewnia zadowalający stopień izolacji termicznej) oraz odpowiednio dobrany nośnik tynku gwarantuje bezproblemowe wykończenie elewacji budynku.

W omówionym systemie istnieje możliwość wykonania rolety tylko w wersji zwijanej wewnętrznie (prawoskrętnie).

ZALETY SYSTEMU

  1. Dobra izolacja termiczna
  2. Dobra izolacja akustyczna
  3. Lekki rodzaj zabudowy w skrzynce wykonanej z twardego styropianu z wbudowanym nośnikiem tynku i aluminiowymi profilami wykańczającymi
  4. Różnorodne możliwości wbudowania dzięki specjalnie przygotowanemu programowi dla różnych typów

System do zastosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących (po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża). Zapewnia on optymalne rozwiązanie projektantom i budowniczym. Skrzynka rolety po otynkowaniu jest niewidoczna, a pozostałe elementy czyli pokrywa rewizyjna i prowadnice mogą być dopasowane kolorystycznie do barwy okien. Elementy podtynkowe systemu nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, toteż nie naruszają bilansu energetycznego budynku. W systemie tym istnieje możliwość wykonania rolety tylko w wersji zwijanej zewnętrznie (lewoskrętnej).

Skrzynka rolety wbudowana pod  istniejące nadproże, plus system moskito, to system rolet aluminiowych do nowego budownictwa. Rolety w tym systemie wkomponowują się w elewację budynku stanowiąc jej integralną część. Czoło skrzynki rolety  stanowi jednocześnie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk lub klinkier) dzięki czemu skrzynka staje się niezauważalnym elementem fasady budynku. Nowoczesna konstrukcja skrzynki INTEGRO pozwala na wykonywanie prac konserwacyjnych i serwisowych na elementach mechaniki rolety bez zakłócania prywatności domowników. System INTEGRO zapewnia perfekcyjną izolację termiczną i akustyczną, ponieważ jako dodatkowe zamknięcie otworu nie ingeruje w konstrukcję nadproża, okna i drzwi, a tym samym nie narusza ich właściwości izolacyjnych.

System podtynkowy to system możliwy do zastosowania również w istniejącym budownictwie w trakcie modernizacji lub przy wymianie okien. Elastyczność zastosowań tego systemu  dodatkowo podkreśla fakt, że rolety oferowane są w szerokiej gamie kolorystycznej, co pozwala na dopasowanie do każdej elewacji.

W systemie tym oferujemy również wersję z siatką przeciw insektową, która w ciepłe dni, oprócz wymienionych wyżej zalet, umożliwia użytkownikowi skuteczną ochronę przed insektami przy zachowaniu przepływu światła i świeżego powietrza do wewnątrz.

Rolety nakładane na okno (rolety w systemie obudowy PCV) montowane są we wnęce razem z oknem. To system stosowany do nowego i starego budownictwa. Stanowią doskonały sposób na dokonanie zintegrowanej zabudowy wnęki wraz z oknem.

Rozróżniamy tutaj dwa rodzaje rolet nadokiennych:

  • EXPERT -rewizja dolna -uniwersalny system rolet nadokiennych do zastosowania w domach nowych i remontowanych -najnowocześniejsze rozwiązania techniczne -materiały najwyższej jakości -prosty montaż napędów paskowych, korbowych i elektrycznych -napęd paskowy o szerokości 14 i 22 mm -bardzo duża kolorystyka – Renolit oraz RAL -prowadnice roletowe oraz pancerz mini i maxi, PCV i Alu -system zmiany położenia ślizgu (mini i maxi) -wewnętrzne ściany podziałowe -system przesuniętego montażu – pas wychodzi ze ściany do zwijacza podtynkowego -prosty montaż z każdym systemem okiennym PCv, drewno-aluminium, drewno, aluminium -stalowe wzmocnienia tamy okiennej w miejscu połączenia z roletą – usztywnienie okna -stalowe wzmocnienia ścian skrzyni roletowej -wielkość skrzyń roletowych pozwala dostosować je do każdej grubości każdego rodzaju ścian zewnętrznych -dobór skrzyni roletowej w zależności od wysokości okna do 3,5m -komorowa budowa ścian skrzyni roletowej zwiększa sztywność oraz poprawia parametry izolacji termicznej i akustycznej
Wysokość H [mm] Wysokość B [mm] Max. średnica zwoju [mm] Wysokość wraz ze skrzynką[m]
EXPERT 180 x 220 181 220 153 2,40*
EXPERT 220 x 220 220 220 190 3,20*
EXPERT 220 x 255 220 255 190 3,50*

* Wymiary uzależnione od rodzaju użytego pancerza.

  • EXAKT -uniwersalny system rolet do budynków wielorodzinnych i jednorodzinnych -prosty i szybki montaż -serwis systemem szufladowym -klasyczna rewizja (nie zaleca się zatynkowania od strony mieszkania) -system daje możliwości wykonania skrzyni roletowej w kolorze drewnopodobnym – Renolit, od strony     mieszkania, np. do okna PCV oklejonego folią drewnopodobną obustronnie -wielkość skrzyń roletowych pozwala dostosować je do każdej grubości i każdego rodzaju ścian zewnętrznych -dobór skrzyni roletowej w zależności od wysokości okna do 3,5m -komorowa budowa ścian skrzyni roletowej zwiększa sztywność oraz poprawia parametry izolacji termicznej i akustycznej
Typ Wysokość H [mm] Szerokość B [mm] Max. Średnica zwoju [mm] Wysokość wraz ze skrzynką [m]
Exakt 150 156 181 132 1,65 *
Exakt 180 181 206 158 2,60 *
Exakt 220 220 245 190 3,50 *

* Wymiary uzależnione od rodzaju użytego pancerza.