Rolety materiałowe

Rolety w prowadnicach to podstawowy i najbardziej popularny system rolet kasetowych z montażem naramowym. Jego niekwestionowane zalety to: niewielka, estetyczna kaseta oraz lekko i płynnie pracujący samohamujący mechanizm. Szeroka gama kolorów oklein imitujących drewno, sprawia, iż roleta doskonale komponuje się z całością okna. System posiada trzy opcje. Wersja podstawowa przykręcana do listwy przyszybowej, wersja z profilem pomocniczym do klejenia oraz wersja z profilem przystawkowym dla zwiększenia przestrzeni nawoju rolety (np. drzwi balkonowe). Opcjonalnie roleta może posiadać dodatkowy profil z taśmą klejącą pozwalający na bezinwazyjny montaż, bez konieczności wiercenia w listwach przyszybowych

Kaseta i prowadnice dostępne są w kolorach:

• biel

• brąz

• złoty dąb

• mahoń

• dąb bagienny

• orzech

• sosna

• anoda

Klasyczna roleta wolnowisząca to tradycyjna osłona okienna zastępująca zasłonę lub firanę .Roleta montowana jest do ściany nad oknem, do sufitu, we wnęce okiennej lub, o ile pozwala na to osadzenie okna, bezpośrednio na ramie okiennej. Ten system jest bardzo praktyczny i łatwy w obsłudze, dzięki mechanizmowi łańcuszkowemu, który umożliwia zatrzymanie rolety na dowolnej wysokości. Mechanizm dostępny w kolorze białym, szarym, ciemno brązowym. Rolety mogą być obsługiwane elektrycznie.

Chcąc zmienić wygląd rolety czy też estetycznie dopasować ją do kształtów okna jak i całego wnętrza, możemy zastosować w rolecie dekoracyjną, dolna falbanę o różnym kształcie.

Roleta dzień – noc to absolutna nowość na rynku europejskim. Roleta charakteryzuje się wysoką jakością i nowoczesnym wyglądem. Wykonana jest z tkaniny składającej się z naprzemiennych, poziomych równoległych pasów (tkanina przepuszczająca światło oraz tkanina tłumiąca promienie słoneczne). Materiał zamontowany jest w taki sposób, że dwie warstwy przesuwają się między sobą pozwalając na płynną regulację rozświetlania bądź zaciemnienia pomieszczenia. Osprzęt rolety występuje w kolorze białym (aluminium lakierowane proszkowo na kolor biały). Podwójne prowadzenie materiału oraz łatwość korekty ustawienia sprawia, że w prosty sposób dopasujemy ilość wpadającego słońca wedle własnego uznania. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom duoroleta może być montowana zarówno na oknie jako roletka w prowadnicach lub jako roleta wolnowisząca oraz całościowo na otwór okienny.

Roleta dachowa  to idealny system do osłonięcia okna dachowego przed światłem słonecznym i nadmiernym nagrzaniem poddasza. Wygodny mechanizm sprężynowy, umożliwia  samoczynne zwijanie materiału u do kasety aluminiowej. Roleta idealnie współgra z prowadnicami i ramą okienną., Kaseta i prowadnice dostępne w kolorach: anoda, biały, brąz, sosna.

 

Zobacz nasze realizacje